Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Selaginella selaginoides (L.) Schrank et Mart.

Order: Selaginellales Prantl

Family: Selaginellaceae (selagine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Selaginella (selagina (Hr), Nikolić, T., 201912707, selagina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Reg. Monac. 3 (1829)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Franz von Paula von Schrank3. Carl(Karl) Friedrich Philipp von Martius

Synonyms: Lycopodium selaginoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Selaginella albarracinensis Pau, sinonim (s) , Selaginella spinosa P. Beauv., sinonim (s), P. Beauv., Prodr. Aethéogam. 1805. , Selaginella spinulosa A. Braun, sinonim (s), A. Braun in Döll, Rhein. Fl. 1843.

Common names: okruglasta selagina (Hr), Nikolić, T., 201912707, okruglasta selagina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.