Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Equisetum arvense L.

Order: Equisetales Berchtold et Presl

Family: Equisetaceae (preslice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Equisetum (preslica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kolinca pčelja (Hr), Šulek, B., 18791256, konjrep (Hr), Šulek, B., 18791256, kvost (Hr), Šulek, B., 18791256, metlik zeleni (Hr), Šulek, B., 18791256, oćas (Hr), Šulek, B., 18791256, oćas konjski (Hr), Šulek, B., 18791256, opašica kunja kosmata (Hr), Šulek, B., 18791256, preslica (Hr), Domac, R., 19944, presličica (Hr), Šulek, B., 18791256, vošč (Hr), Šulek, B., 18791256, vošče (Hr), Šulek, B., 18791256, voščenka (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 1061 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allostelites arvensis (L.) Börner, sinonim (s), Fl. Deut. Volk: 283 (1912) , Equisetum arvense ssp. boreale (Bong.) Á. Löve, sinonim (s), Náttúrufraedingurinn 18: 101. 1948 , Equisetum boreale Bong., sinonim (s), Bong. in Mém. Acad. Imp. Sci. St.-Pétersbourg, Sér. 6, Sci. Math. 2. 1832. , Equisetum torgesianum Rothm. p. p., pro-parte sinonim (pp.), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 54: 77 (1944)

Common names: poljska preslica (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrastek poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, konjski rep (Hr), Visiani, R., 18425573, poljska preslica (Hr), Domac, R., 19944, rastavić (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, voščejnka potočna (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.