Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus secalinus L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 76 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bromus billotii F. W. Schultz, sinonim (s), Flora 32: 233 (1849) , Bromus mollis var. secalinus (L.) Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2: 49 (1778) , Bromus secalinus ssp. secalinus, sinonim (s) , Bromus vitiosus Weigel, sinonim (s), Obs. Bot.: 4 (1772) , Serrafalcus secalinus (L.) Bab., sinonim (s), Bab., Man. Brit. Bot., ed. 1. 1843.

Common names: ražasti ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ražasti ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa raženica (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.