Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bromus sterilis L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bromus (ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 77 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anisantha sterilis (L.) Nevski, sinonim (s), Trudy Sredne-Aziatsk. Gosud. Univ., Ser. 8b, Bot 17: 20 (1934) , Bromus distichus Moench, nomen illegitimum (n. illeg.), Methodus: 192 non Georgi 1775 , Bromus grandiflorus Weigel, sinonim (s), Obs. Bot.: 9 (1772) , Bromus tenorianus Schult., sinonim (s), Mant. Pl. 2: 360 (1824) , Festuca sterilis (L.) Jess., sinonim (s), Deutschl. Gräser: 171 (1863)

Common names: neplodni ovsik (Hr), Nikolić, T., 201912707, neplodni ovsik (Hr), Domac, R., 19944, stoklasa jalova (Hr), Kvakan, P., 19527738, vlaca (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.