Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum asperuloides Heldr.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Diagn. Pl. Or. Nov. 3 (6): 76 (1859)

Taxon author(s) 1. Theodor Heinrich Hermann von Heldreich

Synonyms: Bupleurum pauciradiatum Fenzl, sinonim (s), Boissier, Fl. Orient. 2: 844. 1872

Common names: lazarkoliki zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.