Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum veronense Turra

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Ital. Prodr.:65 (1789)

Taxon author(s) 1. Antonio Turra

Synonyms: Bupleurum aristatum Bartl. ex Reichenb., sinonim (s), Icon. Bot. Pl. Crit. 2:70 (1824) , Bupleurum aristatum Bartl. var. nanum Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv. 289 1837. , Bupleurum aristatum f. nanum Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv. , Bupleurum baldense Turra ssp. gussonei (Arcang.) Tutin, sinonim (s), Feddes Repert. 74: 31 1967. , Bupleurum odontites Sm. var. intermedium Cesati, sinonim (s), Linnaea 11:315 (1837)

Common names: osjavi zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, osjavi zvinčac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.