Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum karglii Vis.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Dalm. 3: 35 (1852)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Bupleurum longepetiolatum Weiss, sinonim (s), Weiss in Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 16. 1866.

Common names: Karglijev zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, karglijev zvinčac (Hr), Domac, R., 19944, Karglov zvinčac (Hr), Šilić, Č., 19841013, svinjac sitnocvjetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kargl-Hasenohr (De), Šilić, Č., 19841013, Karglova prerast (Sn), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.