Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum lancifolium Hornem.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Hafn. 267 (1813)

Taxon author(s) 1. Jens Wilken Hornemann

Synonyms: Bupleurum intermedium (Loisel.) Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot. [Steudel] 128. 1821 , Bupleurum protractum Hoffmanns. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. [Hoffmannsegg] 2: 387. , Bupleurum subovatum Link ex Spreng., sinonim (s), Species Umbelliferarum minus cognitae, illustratae 1818

Common names: kopljastolisni zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopljastolisni zvinčac (Hr), Domac, R., 19944, rebro volovo (Hr), Visiani, R., 18521686, svinjac jajolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Šulek, B., 18791256, zvinčac prosiljeno (Hr), Visiani, R., 18521686, Bupleuro granaiolo (It), Pignatti, S., 19823262, suličastolistna prerast (Sn), Martinčič, A.; Sušnik, F., 19692402

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.