Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum longifolium L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 237 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bupleurum aureum Hoffm., sinonim (s), Hoffm., Gen. Pl. Umbell. 1814. , Bupleurum longifolium ssp. aureum (Hoffm.) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 12: 116. 1966 , Bupleurum longifolium ssp. vapincense (Vill.) Todor, sinonim (s), Săvulescu, Fl. Rep. Pop. Române 6: 432. 1958 , Bupleurum vapincense Vill., sinonim (s), Vill., Hist. Pl. Dauphiné 2. 1787.

Common names: dugolisni zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugolisni zvinčac (Hr), Domac, R., 19944, svinjac dugolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.