Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum semicompositum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Demonstr. Pl. 7 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bupleurum glaucum Robill. et Cast. ex DC., sinonim (s), Fl. Franç. ed. 3, Suppl.: 515 (1805)

Common names: žutkasti zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac žutkasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.