Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Notholaena marantae (L.) Desv.

Order: Polypodiales Link

Family: Adiantaceae (gospini vlasci (Hr), Horvatić, S., 19541819, paprice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Notholaena (pljevika (Hr), Nikolić, T., 201912707, pljevika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Jour. Bot. Appl. 1: 92 (1813)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicaise Auguste Desvaux

Synonyms: Acrostichum marantae L., sinonim (s), Sp. Pl.: 1071. 1753 , Ceterach marantae DC., sinonim (s) , Cheilanthes marantae (L.) Dom., sinonim (s), Biblioth. Bot. 20: 133, Adnot. 1. 1915 , Paraceterach marantae (L.) R. M. Tryon jun., sinonim (s) , Polystichum marantae Roth., sinonim (s)

Common names: ljuskasta pljevika (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljuskasta pljevika (Hr), Domac, R., 19944, pljevika (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.