Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calamagrostis epigejos (L.) Roth

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Calamagrostis (milava (Hr), Nikolić, T., 201912707, milava (Hr), Horvatić, S., 19541819, šašuljica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Tent. Fl. Germ. 1: 34 (1788)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Albrecht Wilhelm Roth

Synonyms: Arundo epiggejos L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 81 (1753) , Calamagrostis gigantea Roshev, sinonim (s) , Calamagrostis huebneriana Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1: 27 (1830)

Common names: vlasača milava (Hr), Nikolić, T., 201912707, belešina (Hr), Kvakan, P., 19527738, careve mačke rep (Hr), Šulek, B., 18791256, kopnena šašuljica (Hr), Domac, R., 19944, milava (Hr), Kvakan, P., 19527738, trstikasta šašuljica (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.