Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asplenium onopteris L.

Order: Polypodiales Link

Family: Aspleniaceae

Genus: Asplenium (slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, slezenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1081 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asplenium acutum Bory, sinonim (s) , Asplenium adiantum-nigrum L. ssp. onopteris (L.) Heufl., sinonim (s), Verh. Zool.-Bot. Vereins Wien 6: 310. 1856 , Asplenium onopteris var. acutum, ? (dvojbeno) , Asplenium virgilii Bory, sinonim (s), Exp. Sci. Morée, Bot.: 289. 1832

Common names: šiljasta slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, šiljasta slezenica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.