Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asplenium ceterach L.

Order: Polypodiales Link

Family: Aspleniaceae

Genus: Asplenium (slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, slezenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1080 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asplenium ceterach L. f. crenata Moore, sinonim (s) , Asplenium ceterach L. f. genuina Pospichal, sinonim (s) , Asplenium sinuatum Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton: 403 (1796) , Asplenium vulgare Hill, sinonim (s), Brit. Herb.: 516 (1756) , Ceterach aureum var. parvifolium Benl & G. Kunkel, sinonim (s), Benl & G. Kunkel in Ber. Schweiz. Bot. Ges. 77. 1967. , Ceterach officinarum Willd., sinonim (s), Willd., Anleit. Selbststud. Bot. 1804. , Ceterach vulgare Druce, nomen illegitimum (n. illeg.), Druce in Bot. Exch. Club Soc. Brit. Isles 3. 1914. , Grammitis ceterach (L.) Sw., sinonim (s), Sw., Syn. Fil. 1806.

Common names: ljekovita slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jetra vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekovita slezenica (Hr), Domac, R., 19944, ljekoviti zlatinjak (Hr), Domac, R., 19944, papraca zlatna (Hr), Šulek, B., 18791256, papracat zlatni (Hr), Šulek, B., 18791256, paprad zlatni (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat manja zlatna (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat od kamena (Hr), Visiani, R., 18425573, paprat runjava (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat slana (Hr), Visiani, R., 18425573, paratca (Hr), Šulek, B., 18791256, preprutec (Hr), Šulek, B., 18791256, preprutica (Hr), Šulek, B., 18791256, rumenka (Hr), Šulek, B., 18791256, slatinčak (Hr), Šulek, B., 18791256, slezenica (Hr), Šulek, B., 18791256, sljezenica (Hr), Visiani, R., 18425573, trava od slezene (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatarica (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatinjak (Hr), Domac, R., 19944, zlatna paprat (Hr), Visiani, R., 18425573, zlatnjak (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.