Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calendula arvensis (Vaill.) L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Calendula (neven (Hr), Nikolić, T., 201912707, mandolet (Hr), Šulek, B., 18791256, neven (Hr), Domac, R., 19944, omandalat (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenčac (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenčica (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenov cviet (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje bielo (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 1303 (1763)

Taxon author(s) 1. Sébastien(Sebastian) Vaillant2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: poljski neven (Hr), Nikolić, T., 201912707, bileć (Hr), Šulek, B., 18791256, bilek (Hr), Šulek, B., 18791256, neren (Hr), 18471006, neven (Hr), Šulek, B., 18791256, neven divji (Hr), Šulek, B., 18791256, poljski neven (Hr), Domac, R., 19944, prstac babji (Hr), Šulek, B., 18791256, spavilica divlja (Hr), Haračić, A., 1894783, spavujka (Hr), Šulek, B., 18791256, zimirod (Hr), 18471006, zimozelen (Hr), Šulek, B., 18791256, žutelj (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.