Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calendula officinalis L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Calendula (neven (Hr), Nikolić, T., 201912707, mandolet (Hr), Šulek, B., 18791256, neven (Hr), Domac, R., 19944, omandalat (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenčac (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenčica (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenov cviet (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje bielo (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 921 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: ljekoviti neven (Hr), Nikolić, T., 201912707, bileć (Hr), Šulek, B., 18791256, bilek (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekoviti neven (Hr), Domac, R., 19944, mesiček (Hr), Šulek, B., 18791256, neven (Hr), Šimić, F., 19807722, neven vrtni (Hr), Pahlow, M., 19897748, ognjac (Hr), Šulek, B., 18791256, ognjec (Hr), Pahlow, M., 19897748, prstenčac (Hr), Pahlow, M., 19897748, spavilica (Hr), Haračić, A., 1894783, vridovno zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, zimorod (Hr), Šulek, B., 18791256, žutelj (Hr), Šulek, B., 18791256, Goldblume (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Ringelblume (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, souci des jardins (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, kalendula (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.