Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calluna vulgaris (L.) Hull

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Calluna (vrijes (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrijes (Hr), Domac, R., 19944, vris (Hr), Šulek, B., 18791256, vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Brit. Fl. ed. 2: 114 (1808)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Hull

Synonyms: Erica vulgaris L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: obični vrijes (Hr), Nikolić, T., 201912707, berešk (Hr), 18471006, borovo cviće (Hr), Šulek, B., 18791256, bresina (Hr), Šulek, B., 18791256, crnošija (Hr), Hirc, D., 1906664, crnjušina (Hr), Šulek, B., 18791256, dreska (Hr), Šulek, B., 18791256, jesenski vrijes (Hr), Pahlow, M., 19897748, obični vrijes (Hr), Domac, R., 19944, vres (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vries (Hr), Šulek, B., 18791256, vriesac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, vriesak (Hr), Šulek, B., 18791256, vrijes (Hr), Hirc, D., 1906664, vrijesak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, vristica (Hr), 18471006, vrišt (Hr), Šimić, F., 19807722, vrištika (Hr), Šulek, B., 18791256, vriština (Hr), Hirc, D., 1906664, zimzeleni vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zrnovac (Hr), Hirc, D., 1906664

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.