Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Caltha palustris L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Caltha (kaljužnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kaljužnica (Hr), Domac, R., 19944, kopitac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 558 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Caltha cornuta Schott, Nyman et Kotschy, sinonim (s) , Caltha longirostris G. Beck, inclusive (incl.) , Caltha vulgaris Schott, sinonim (s)

Common names: močvarna kaljužnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kalužina (Hr), Šulek, B., 18791256, kaljužica (Hr), Kušan, F., 19562137, kaljužnica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kaljužnica kruglolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kopitac (Hr), Kušan, F., 19562137, lapuh potočni (Hr), Šulek, B., 18791256, močvarna kaljužnica (Hr), Domac, R., 19944, spruga mandalina (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje bielo (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatenica (Hr), Šulek, B., 18791256, žabljak veliki žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, žabnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, žabokrečina (Hr), Šulek, B., 18791256, cowslip (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, marsh marigold (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.