Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calystegia sepium (L.) R. Br.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Convolvulaceae (slakovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, slakovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, slakovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Calystegia (ladolež (Hr), Nikolić, T., 201912707, ladolež (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. Fl. Nov. Holl. 1: 483 (1810)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Brown

Synonyms: Convolvulus sepium L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 153 (1753)

Common names: obični ladolež (Hr), Nikolić, T., 201912707, čadorčić (Hr), Šulek, B., 18791256, ladolež (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, obični ladolež (Hr), Domac, R., 19944, plotni slak (Hr), Pahlow, M., 19897748, slak (Hr), Šulek, B., 18791256, slatkovina (Hr), Šulek, B., 18791256, strielolistni slak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, veliki slak (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.