Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Camelina alyssum (Mill.) Thell.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Camelina (podlanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lanak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, podlanak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Verz. Tausch Sämerein Früchte Zürich 1906: 10 (1906)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. Albert Thellung

Synonyms: Camelina dentata (Willd.) Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1806. , Camelina foetida (Schkuhr) Fr., sinonim (s), Fr., Novit. Fl. Suec. Mant. 3. 1843. , Camelina linicola C. Schimper et Spenn., sinonim (s) , Camelina macrocarpa Rchb., sinonim (s), Rchb., Icon. Fl. Germ. Helv. 2. 1837. , Camelina pinatifida Hornem., sinonim (s), Hort. Bot. Hafn.: 598. 1815 , Camelina sativa ssp. alyssum (Mill.) Hegi et E. Schmid, sinonim (s), Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur. 4: 371. 1919 , Camelina sativa ssp. alyssum (Mill.) Thell., sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 4(1): 371 (1919) , Camelina sativa ssp. dentata (Willd.) Čelak, sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen 4: 861 (1881) , Myagrum alyssum Mill., bazionim (baz.), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768.

Common names: zubasti podlanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lanak zubasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, nazubljeni podlanak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.