Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Camelina sativa (L.) Crantz

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Camelina (podlanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lanak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, podlanak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. Fasc. 1: 17 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Camelina caucasica (Sinsk.) Vassilcz., sinonim (s), Fl. SSSR 8: 652. 1939 , Camelina glabrata (DC.) Fritsch, sinonim (s), Fritsch in Trudy Bot. Muz. Imp. Akad. Nauk 6. 1909. , Camelina glabrata (DC.) N. W. Zinger, sinonim (s), N. W. Zinger in Trudy Bot. Muz. Imp. Akad. Nauk 6. 1909. , Camelina pilosa (DC.) Vassilcz., sinonim (s), Vassilcz., Fl. SSSR 8. 1939. , Camelina sativa ssp. pilosa (DC.) N. W. Zinger, sinonim (s), Sched. Herb. Fl. Ross. 6: 141. 1908 , Camelina sativa ssp. sativa, sinonim (s) , Camelina sativa ssp. zingeri (Mirek) Smejkal, sinonim (s), Preslia 63: 123. 1991. , Camelina sativa var. glabrata DC., sinonim (s), DC., Prodr. 1. 1824. , Myagrum sativum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: usjevni podlanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, horest (Hr), Šulek, B., 18791256, lanak usjevni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sjeme vrićno (Hr), Šulek, B., 18791256, sjetveni podlanak (Hr), Domac, R., 19944, travina lanova (Hr), Šulek, B., 18791256, ugljenica (Hr), Šulek, B., 18791256, žuman (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.