Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asplenium ruta-muraria L.

Order: Polypodiales Link

Family: Aspleniaceae

Genus: Asplenium (slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, slezenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1081 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acrostichum ruta-muraria (L.) Lam., sinonim (s), Encycl. Suppl. 4: 730 (1816) , Asplenium murorum Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franc. 1: 28 (1779) , Asplenium ruta muraria L. var. pseudogremanicum Heuff., sinonim (s) , Scolopendrium ruta-muraria (L.) Roth, sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 3(1): 52 (1799)

Common names: zidna slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, otoka (Hr), Šulek, B., 18791256, ruta zidna (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, zanoktika (Hr), Šulek, B., 18791256, zidna slezenica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.