Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula glomerata L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 166 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula aggregata Willd., sinonim (s), Willd., Enum. Pl. Suppl. 1813. , Campanula glomerata ssp. caucasica (Trautv.) Ogan., sinonim (s), Candollea 50: 280. 1995 , Campanula glomerata ssp. oblongifolia (K. Koch) Fed., sinonim (s), Tahtadžjan & Fedorov, Fl. Erevana, [ed. 2]: 26. 1972 , Campanula glomerata ssp. subcapitata (Popov) Fed., sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 67: 281. 1973 , Campanula glomerata var. caucasica Trautv., sinonim (s), Trautv. in Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 2(2). 1873. , Campanula glomerata var. oblongifolia K. Koch, sinonim (s), K. Koch in Linnaea 23. 1850. , Campanula glomerata var. symphytifolia Albov, sinonim (s), Albov, Prod. Fl. Colchic. 1895. , Campanula oblongifolioides Galushko, sinonim (s), Galushko in Novosti Sist. Vyssh. Rast. 8. 1971. , Campanula panjutinii Kolak., sinonim (s), Kolak. in Dokl. Akad. Nauk Armyanskoi S. S. R. 7(5). 1947. , Campanula polessica E. D. Wissjul., sinonim (s), E. D. Wissjul. in Komarov, Fl. SSSR 10. 1961. , Campanula pulchra E. D. Wissjul., sinonim (s), E. D. Wissjul. in Komarov, Fl. SSSR 10. 1961. , Campanula serotina Wettst., sinonim (s), Wettst. in Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 70. 1901. , Campanula speciosa Hornem non Pourr., sinonim (s), Hort. Bot. Hafn.: 957. 1815 , Campanula subcapitata Popov, sinonim (s), Popov in Mater. Pozn. Fauny Fl. SSSR, Otd. Bot. 13. 1949. , Campanula symphytifolia (Albov) Kolak., sinonim (s), Kolak., Fl. Abch. 4. 1949. , Campanula trachyphylla Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875. , Campanula transsilvanica Andrae, sinonim (s), Andrae in Bot. Zeitung (Berlin) 13. 1855. , Campanula trautvetteri Fed., sinonim (s), Fed. in Komarov, Fl. SSSR 24. 1957. , Campanula tubiflora Tausch, sinonim (s), Flora Rossica 2: 880.

Common names: livadni zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, livadna zvončika (Hr), Domac, R., 19944, livadni zvončić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.