Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula patula L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 163 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula costae Willk., sinonim (s), Willk. in Willkomm & Lange, Prodr. Fl. Hispan. 2. 1868. , Campanula epigaea Degen, sinonim (s), Degen in Oesterr. Bot. Z. 41. 1891. , Campanula flaccida (Wallr.) Dalla Torre et Sarnth., sinonim (s), Fl. Tirol. 6(3): 456 (1911) , Campanula jahorinae (K. Malý) Landolt, sinonim (s), Landolt in Veröff. Geobot. Inst. ETH Stiftung Rübel Zürich 53. 1975. , Campanula neglecta Schult., sinonim (s), Schult. in Roemer & Schultes, Syst. Veg. 5. 1819. , Campanula patula ssp. costae (Willk.) Fed., sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 67: 281. 1973 , Campanula patula ssp. epigaea (Degen) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2): 546. 1930 , Campanula patula ssp. flaccida (Wallr.) Jáv., sinonim (s), (1925) , Campanula patula ssp. jahorinae (K. Malý) Greuter & Burdet, sinonim (s), Willdenowia 11: 40. 1981 , Campanula patula ssp. neglecta (Schult.) O. Schwarz, sinonim (s), (1949) , Campanula patula var. arcuata Becker, sinonim (s), (1828) , Campanula patula var. flaccida Wallr., sinonim (s), (1822) , Campanula patula var. jahorinae K. Malý, sinonim (s), K. Malý in Oesterr. Bot. Z. 57. 1907. , Campanula stefanoffii F. Herm., sinonim (s), F. Herm. in Izv. Bulg. Bot. Druž. 3. 1929. , Campanula vajdae Pénzes, sinonim (s), Pénzes in Bot. Közlem. 39. 1942. , Campanula velenovskyi Adamović, sinonim (s), Adamović in Oesterr. Bot. Z. 42. 1892.

Common names: široki zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, široka zvončika (Hr), Domac, R., 19944, široki zvončić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.