Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asplenium trichomanes L.

Order: Polypodiales Link

Family: Aspleniaceae

Genus: Asplenium (slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, slezenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1080 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Asplenium melanocaulon Willd., sinonim (s), Willd., Enum. Pl. 1809. , Asplenium saxatile Salis, sinonim (s) , Asplenium trichomanes var. lobato-crenata DC., inclusive (incl.) , Asplenium trichomanoides Cavan, sinonim (s) , Trichomanes crenata Gilib, sinonim (s)

Common names: smeđa slezenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kameni paprat (Hr), Visiani, R., 18425573, okruglasta slezenica (Hr), Horvatić, S., 19541819, paprac (Hr), Šulek, B., 18791256, papraca kamina (Hr), Šulek, B., 18791256, paprad mala kamina (Hr), Šulek, B., 18791256, papradca mala (Hr), Šulek, B., 18791256, paprat otočka (Hr), Šulek, B., 18791256, papratca mala (Hr), Šulek, B., 18791256, papratka (Hr), Šulek, B., 18791256, papratka mala (Hr), Visiani, R., 18425573, paprut otočki (Hr), Šulek, B., 18791256, ribica (Hr), Hirc, D., 1905663, smeđa slezenica (Hr), Domac, R., 19944, vlasak (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.