Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula rapunculoides L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 165 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula cordifolia K. Koch, sinonim (s), K. Koch in Linnaea 19. 1847. , Campanula foliosa Galushko (non Ten.), sinonim (s), Novosti Sist. Vyssh. Rast. 8: 266. 1971 , Campanula grossheimii Charadze, sinonim (s), Charadze in Zametki Sist. Geogr. Rast. 15. 1949. , Campanula neglecta Besser, sinonim (s), Besser, Cat. Hort. Cremeneci. 1816. , Campanula rapunculoides f. glabra Peterm., sinonim (s) , Campanula rapunculoides ssp. cordifolia (K. Koch) Damboldt, sinonim (s), Notes Roy. Bot. Gard. Edinburgh 35: 45. 1976 , Campanula trachelioides M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 1. 1808.

Common names: poljski zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, poljska zvončika (Hr), Domac, R., 19944, poljski zvončić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.