Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula rapunculus L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 164 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula elatior Hoffmans. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. 2: 11. 1820 , Campanula lambertiana A. DC., sinonim (s), A. DC., Monogr. Campan. 1830. , Campanula rapunculus f. lambertiana (A.DC.) Voss, sinonim (s), Vilm. Blumengartn. ed. 3 1: 571 1894. , Campanula rapunculus var. lambertiana (A.DC.) Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 3: 940 1875. , Campanula verruculosa Hoffmans. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. 2: 12. 1820

Common names: poljski zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, krapuncel (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubica morska (Hr), Šulek, B., 18791256, mrkvasta zvončika (Hr), Domac, R., 19944, mrkvasti zvončić (Hr), Domac, R., 19944, plavka (Hr), Šulek, B., 18791256, repica (Hr), 18471006, repušac (Hr), 18471006, repušak (Hr), 18471006, repušica (Hr), Šulek, B., 18791256, ripica (Hr), Šulek, B., 18791256, ripušica (Hr), Šulek, B., 18791256, ripušin (Hr), Šulek, B., 18791256, sunčac (Hr), Šulek, B., 18791256, zečica (Hr), Šulek, B., 18791256, rampion (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.