Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula sibirica L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 167 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula bzybica Jabr.-Kolak., sinonim (s), Jabr.-Kolak. in Trudy Suhumsk. Bot. Sada 9. 1958. , Campanula caucasica M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Tabl. Prov. Mer Casp. 1798. , Campanula charadzeae Grossh., sinonim (s), Grossh. in Dokl. Akad. Nauk Armyanskoi S. S. R. 7. 1947. , Campanula charkeviczii Fed., sinonim (s), Fed. in Komarov, Fl. SSSR 24. 1957. , Campanula czerepanovii Fed., sinonim (s), Fed. in Novosti Sist. Vyssh. Rast. 2. 1965. , Campanula daghestanica Fomin, sinonim (s), Fomin in Kusnezow & al., Fl. Caucas. Crit. 4(6). 1905. , Campanula darialica Kharadze, sinonim (s), Kharadze in Zametki Sist. Geogr. Rast. 17. 1953. , Campanula divergens Willd., sinonim (s), Willd., Enum. Pl. 1809. , Campanula elatior (Fomin) Grossh., sinonim (s), Grossh., Opred. Rast. Kavk. 1949. , Campanula fedorovii Charadze, sinonim (s), Charadze in Zametki Sist. Geogr. Rast. 19. 1956. , Campanula hohenackeri Fisch. & C. A. Mey., sinonim (s), Fisch. & C. A. Mey., Index Sem. Hort. Petrop. 9 Suppl. 1844. , Campanula imeretina Rupr., sinonim (s), Rupr. in Bull. Acad. Imp. Sci. Saint-Pétersbourg 11. 1867. , Campanula komarovii Maleev, sinonim (s), Maleev in Izv. Glavn. Bot. Sada S. S. S. R. 29. 1930. , Campanula longistyla Fomin, sinonim (s), Fomin in Trudy Tiflissk. Bot. Sada 6(3). 1904. , Campanula praealta Galushko, sinonim (s), Galushko, Fl. Severn. Kavk. 3. 1980. , Campanula schelkownikowii Fed., sinonim (s), Fed. in Komarov, Fl. SSSR 24. 1957. , Campanula schischkinii Kolak. & Sachokia, sinonim (s), Kolak. & Sachokia in Spisok Rast. Gerb. Fl. S. S. S. R. Bot. Inst. Vsesoyuzn. Akad. Nauk 12. 1953. , Campanula sibirica ssp. charkeviczii (Fed.) Fed., sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 67: 281. 1973 , Campanula sibirica ssp. divergens (Willd.) Soó, sinonim (s), Feddes Repert. 85: 437. 1974 , Campanula sibirica ssp. elatior (Fomin) Fed., sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 67: 281. 1973 , Campanula sibirica ssp. hohenackeri (Fisch. & C. A. Mey.) Damboldt, sinonim (s), Notes Roy. Bot. Gard. Edinburgh 35: 45. 1976 , Campanula sibirica ssp. paniculata (A. DC.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 457. 1882 , Campanula sibirica ssp. talievii (Juz.) Fed., sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 67: 281. 1973 , Campanula sibirica ssp. taurica (Juz.) Fed., sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 67: 281. 1973 , Campanula talievii Juz., sinonim (s), Juz. in Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk S. S. S. R. 14. 1951. , Campanula taurica Juz., sinonim (s), Juz. in Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk S. S. S. R. 14. 1951.

Common names: sibirski zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, sibirska zvončika (Hr), Domac, R., 19944, sibirski zvončić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.