Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula trachelium L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 166 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula athoa Boiss. & Heldr., sinonim (s), Boiss. & Heldr. in Boissier, Diagn. Pl. Orient., ser. 2 3. 1856. , Campanula trachelium ssp. athoa (Boiss. & Heldr.) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2): 541. 1930 , Campanula urticifolia F. W. Schmidt, sinonim (s), F. W. Schmidt, Fl. Boëm. 2. 1794.

Common names: koprivastolisni zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, fežolk (Hr), Šulek, B., 18791256, koprivastolisna zvončika (Hr), Domac, R., 19944, koprivastolisni zvončić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.