Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cannabis sativa L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Cannabaceae (konoplje (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cannabis (konoplja (Hr), Nikolić, T., 201912707, konoplja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1027 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Canabis sativa agg., sinonim (s) , Cannabis ruderalis Janisch., sinonim (s), Janisch. in Uchen. Zap. Saratovsk. Gosud. Chernyshevskogo Univ. 2(2). 1924. , Cannabis sativa var. spontanea Vavilov, sinonim (s), Vavilov in Trudy Prikl. Bot. Selekts. 13, Suppl. 23. 1922.

Common names: sjetvena konoplja (Hr), Nikolić, T., 201912707, bjelojka (Hr), Šulek, B., 18791256, cvetočice (Hr), Šulek, B., 18791256, črnica (Hr), Šulek, B., 18791256, konoplja (Hr), Horvatić, S., 19541819, konoplje (Hr), Visiani, R., 18425573, konoplje domaće (Hr), Šulek, B., 18791256, konoplje pitome (Hr), Šulek, B., 18791256, poskon (Hr), Visiani, R., 18425573, prvojka (Hr), Šulek, B., 18791256, uzgojena konoplja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.