Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cardamine graeca L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cardamine (režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, režuha (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 655 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cardamine longirostris Janka, sinonim (s), Janka in Math. Term. Közlem. 12. 1876. , Cardamine rocheliana (Rchb.) Borbás, sinonim (s), Borbás in Math. Term. Közlem. 15. 1878. , Pteroneuron graecum (L.) DC., sinonim (s) , Pteroneurum cupanii Jord., sinonim (s), Jord. in Ann. Soc. Linn. Lyon ser. 2, 7. 1861. , Pteroneurum rochelianum (Borbás) Rchb., sinonim (s), Rchb., Deutschl. Fl. 1. 1837-1838.

Common names: grčka režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, grčka režuha (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.