Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cardamine hirsuta L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cardamine (režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, režuha (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 655 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cardamine hirsuta L. var. multicaulis (Hoppe), sinonim (s) , Cardamine hirsuta ssp. multicaulis (Schur) Čelak., sinonim (s), Prodr. F. Böhmen: 451. 1875 , Cardamine hirsuta var. campestris Fr., sinonim (s), Fr., Novit. Fl. Suec. Alt. 1828. , Cardamine hirsuta var. multicaulis (Čelak.) Schur, sinonim (s), Schur, Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Cardamine multicaulis Hoppe ex Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 47. 1866 , Cardamine multicaulis W. D. J. Koch Roehl., sinonim (s), W. D. J. Koch Roehl., Deutschl. FI., ed. 3, 4. 1833. , Cardamine umbrosa DC. (non Lej.), sinonim (s), Syst. Nat. 2: 260. 1821

Common names: oštrodlakava režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, oštrodlakava režuha (Hr), Domac, R., 19944, režuha stabljasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.