Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cardamine impatiens L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cardamine (režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, režuha (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 655 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cardamine apetala Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Gilib., Fl. Lith. 1. 1782. , Cardamine brachycarpa Opiz, sinonim (s), Opiz, Naturalientausch 11. 1826. , Cardamine dasycarpa M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 3. 1820. , Cardamine impatiens ? macropetala Boiss., sinonim (s), Fl. Orient.: 31. 1888 , Cardamine impatiens f. apetala O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz, Bot. Jahrb. Syst. 32. 1903. , Cardamine impatiens f. macropetala (Boiss.) O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz, Bot. Jahrb. Syst. 32. 1903. , Cardamine impatiens f. obtusifolia (Knaf) Markgr., sinonim (s), Markgr. in Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur., ed. 2, 4(1). 1958. , Cardamine impatiens prol. dasycarpa (M. Bieb.) O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz, Bot. Jahrb. Syst. 32. 1903. , Cardamine impatiens prol. elongata O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz, Bot. Jahrb. Syst. 32. 1903. , Cardamine impatiens var. acutifolia Knaf, sinonim (s), Knaf, Flora 19. 1864. , Cardamine impatiens var. angustifolia O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz, Bot. Jahrb. Syst. 32. 1903. , Cardamine impatiens var. communis N. Busch, nomen invalidum (nom. inval.), N. Busch, Fl. Sib. I Dal. Vostoka 2. 1915. , Cardamine impatiens var. dasycarpa (M. Bieb.) T. Y. Cheo & R. C. Fang, sinonim (s), T. Y. Cheo & R. C. Fang in Bull. Bot. Lab. N.-E. Forest. Inst., Harbin 6. 1980. , Cardamine impatiens var. microphylla O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz, Bot. Jahrb. Syst. 32. 1903. , Cardamine impatiens var. minima Schur, sinonim (s), Schur in Verh. Naturf. Vereins Brünn 15. 1876. , Cardamine impatiens var. obtusifolia Knaf, sinonim (s), Knaf, Flora 19. 1864. , Cardamine impatiens var. pilosa O. E. Schulz, sinonim (s), O. E. Schulz, Bot. Jahrb. Syst. 32. 1903. , Ghinia impatiens (L.) Bubani, sinonim (s), Bubani, Fl. Pyren. 3. 1901.

Common names: uškasta režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, režuha nepodpuna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, uškasta režuha (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.