Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cardamine kitaibelii Bech.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cardamine (režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, režuha (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Schweiz. Bot. Ges. 43: 57 (1934)

Taxon author(s) 1. Alfred Becherer

Synonyms: Cardamine polyphylla (Waldst. et Kit.) O. E. Schulz (non D. Don), sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 32: 366. 1903 , Dentaria polyphylla Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 2: 174, Tab. 160. 1805

Common names: Kitaibelova režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, višelisnata režuha (Hr), Domac, R., 19944, zubica žutocvjetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.