Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cardamine resedifolia L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cardamine (režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, režuha (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 656 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cardamine gelida Schott, sinonim (s), Schott in Oesterr. Bot. Wochenbl. 5. 1855. , Cardamine heterophylla Host, sinonim (s), Host, Pl. Austr. 1797. , Cardamine nivalis Schur, sinonim (s), Schur, Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Cardamine resedifolia var. dacica Heuff., sinonim (s), Heuff. in Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 8. 1858.

Common names: raznolistna režuha (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska režuha (Hr), Domac, R., 19944, režuha raznolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.