Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carlina acaulis L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carlina (kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babulnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljavac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kravljak (Hr), Domac, R., 19944, siriška (Hr), Šulek, B., 18791256, veprovac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 828 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Carlina cirsioides Klokov, sinonim (s), Klokov in Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk SSSR 16. 1954.

Common names: bezstabljični kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, beli trn (Hr), Šulek, B., 18791256, bezstabljični kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bodalj (Hr), Pahlow, M., 19897748, djedovina (Hr), Šulek, B., 18791256, kračak (Hr), Šulek, B., 18791256, kravačac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravinac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kravljak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kravljak veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, kravojac (Hr), Šulek, B., 18791256, krmski koren (Hr), Šulek, B., 18791256, krovačac (Hr), Šulek, B., 18791256, livadni kravljak (Hr), Pahlow, M., 19897748, oslobad (Hr), Šulek, B., 18791256, potica (Hr), Šulek, B., 18791256, potica kozja (Hr), Šulek, B., 18791256, prostriljačica (Hr), Šulek, B., 18791256, prostriljenica (Hr), Šulek, B., 18791256, pupava velika (Hr), Šulek, B., 18791256, rešetka (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, sikavac (Hr), Šulek, B., 18791256, sikavica velika bila (Hr), Šulek, B., 18791256, sjekavac (Hr), Šulek, B., 18791256, šikavac (Hr), Šulek, B., 18791256, vilino sito (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vrijemekaz (Hr), Domac, R., 19944, Carline Thistle (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, Stemless caroline (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.