Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Catabrosa aquatica (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Catabrosa (milenac (Hr), Nikolić, T., 201912707, slatka trava (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 97, 157 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Aira aquatica L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Catabrosa aquatica ssp. minor (Bab.) F. H. Perring et P. D. Sell, sinonim (s), Watsonia 6: 317 (1967) , Catabrosa aquatica ssp. monantha Haas, sinonim (s) , Catabrosa ochroleuca Dumort., sinonim (s), Dumort., Observ. Gramin. Belg. 1824. , Catabrosa pseudairoides (Herrm.) Tzvelev, sinonim (s), Bot. Žurn. 50: 1633. 1965 , Glyceria airoides (Koeler) Rchb., sinonim (s), Mössler, Handb. Gewächsk., ed. 2, 3: 29 (1827) , Glyceria aquatica (L.) J. Presl et C. Presl, sinonim (s), Fl. Čech.: 25 (1819) , Glyceria catabrosa Klett et Richt., sinonim (s), Fl. Leipzig: 96 (1830) , Molinia aquatica (L.) Wibel, sinonim (s), Prim. Fl. Werth.: 116 (1799) , Poa airoides Koeler, sinonim (s), Descr. Gram.: 194 (1802)

Common names: vodeni milenac (Hr), Nikolić, T., 201912707, slatka trava (Hr), Kvakan, P., 19527738, vodena slatka trava (Hr), Domac, R., 19944, navadna povirka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404, navadna vodenka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.