Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia abrotanum L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 845 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Artemisia elatior Klokov, sinonim (s), Visjulina, Fl. URSR 11: 552. 1962 , Artemisia herbacea Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3: 1828. 1803 , Artemisia paniculata Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 265. 1783 , Artemisia procera Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3: 1818. 1803 , Artemisia proceriformis Krasch., sinonim (s), Otcet Rabotah Pocv.-Bot. Otrjada Kazahstansk. Eksped. Akad. Nauk SSSR 1930: 274. 1930

Common names: divlji pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, božja metica (Hr), Šulek, B., 18791256, božje drievce (Hr), Šulek, B., 18791256, božje drievo (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, božje drivo (Hr), 18471006, božje drvce (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, božji drevac (Hr), Šulek, B., 18791256, broda (Hr), Šulek, B., 18791256, brodan (Hr), Šulek, B., 18791256, brodnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, brotan (Hr), Šulek, B., 18791256, ciper (Hr), Šulek, B., 18791256, ciper divji (Hr), Šulek, B., 18791256, divlji pelin (Hr), McVicar, J., 20068542, drevce blažene djevice Marije (Hr), Šulek, B., 18791256, drjevinka (Hr), Šulek, B., 18791256, drvce (Hr), Šulek, B., 18791256, gorkasti pelin (Hr), Domac, R., 19944, kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metica božja (Hr), Šulek, B., 18791256, neven turski (Hr), Šulek, B., 18791256, ozjenac pitomi (Hr), 18471006, pelin mirisni mužki (Hr), Šulek, B., 18791256, sarčeno zelje (Hr), 18471006, srčano zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, talac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vunasti kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zelje od gujah (Hr), Šulek, B., 18791256, ždribac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.