Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia caerulescens L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 845 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Artemisia caerulescens ssp. sipontina (Ten.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 379. 1879 , Artemisia monogyna Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung.: 77. 1801 , Artemisia palmata Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 268. 1783 , Artemisia sipontina Ten., sinonim (s), Fl. Napol. 5: 215. 1835-1838 , Seriphidium caerulescens (L.) Soják, sinonim (s), Čas. Nár. Muz. Praze, Rada Přír. 152: 22. 1983

Common names: modrikasti pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrasti pelin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pelin morski (Hr), 18471006, polemorski (Hr), 18471006, santonika (Hr), Domac, R., 19944, santun (Hr), Horvatić, S., 19541819, šantonik (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.