Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia vulgaris L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 848 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Artemisia coarctata Forselles, sinonim (s), Linn. Inst. Skr. (reimpr. 12): (1807) , Artemisia vulgaris ssp. coarctata (Forselles) Lemke et Rothm., sinonim (s) , Artemisia vulgaris ssp. coarctata Ameljcz., nomen invalidum (nom. inval.), Sistematicheskie zametki po materialam Gerbarii imeni P.N. Krylova pri Tomskom gosudarstvennom universitete imeni V. V. Kiybysev , Artemisia vulgaris ssp. vulgaris, sinonim (s) , Artemisia vulgaris var. coarctata (Forselles) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 6: 639 (1928)

Common names: obični pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnobil (Hr), Šulek, B., 18791256, crnobilnik (Hr), Šulek, B., 18791256, crnobilj (Hr), Šulek, B., 18791256, ćoba (Hr), Šulek, B., 18791256, ćopa (Hr), Šulek, B., 18791256, ćopica (Hr), Šulek, B., 18791256, divlji pelin (Hr), Anonymus, 19847744, groba (Hr), Šulek, B., 18791256, komonika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, komonjika (Hr), Šulek, B., 18791256, komunika (Hr), 18471006, martinščica (Hr), Šulek, B., 18791256, metla crna (Hr), Šulek, B., 18791256, metla metla (Hr), Šulek, B., 18791256, metlikovina (Hr), Šulek, B., 18791256, metljika crna (Hr), Šulek, B., 18791256, metva marina (Hr), Šulek, B., 18791256, obični pelin (Hr), Domac, R., 19944, osjenac divji (Hr), Šulek, B., 18791256, osjenać divji (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin crni (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin černi (Hr), 18471006, pelin černobilni (Hr), 18471006, pelin divji (Hr), 18471006, pisana metva (Hr), 18471006, podloga (Hr), Šulek, B., 18791256, podnoga (Hr), Šulek, B., 18791256, umit (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje bilo (Hr), Šulek, B., 18791256, Beifuss Gemeiner (De), Anonymus, 19847744, common sagewort (En), Anonymus, 19847744, armoise (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.