Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aster amellus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aster (zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 873 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aster amelloides Hoffm., sinonim (s), Gött. Anz. Gel. Sachen 20: 1325. 1800 , Aster ottomanus Velen., sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 1890: 48. 1890

Common names: brdski zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, brdski zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944, divišljica mala (Hr), Šulek, B., 18791256, divljišica (Hr), Šulek, B., 18791256, modrinščak (Hr), Šulek, B., 18791256, zvezdan (Hr), Šulek, B., 18791256, zviezda (Hr), Šulek, B., 18791256, zvizda atička (Hr), Šulek, B., 18791256, zvizdan (Hr), Šulek, B., 18791256, zvizdanica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.