Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bellis perennis L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bellis (tratinčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tratinčica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 886 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Bellis armena Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875. , Bellis hortensis Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768. , Bellis hybrida Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Med. Univ. 2. 1823. , Bellis perennis L. f. microcephala (Lange), sinonim (s) , Bellis pumila Arv.-Touv. & Dupuy, sinonim (s), Arv.-Touv. & Dupuy in Bull. Soc. Dauphin. Echange Pl. 1. 1882.

Common names: obična tratinčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, cvetiče ledinsko (Hr), Šulek, B., 18791256, cvit ledinski (Hr), Šulek, B., 18791256, dikino oko (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, drnica (Hr), Šulek, B., 18791256, gusja ružica (Hr), Šulek, B., 18791256, iskrica (Hr), Šulek, B., 18791256, jaglikovina (Hr), Šulek, B., 18791256, katarinčica (Hr), Šulek, B., 18791256, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krasuljak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, krasuljak manji (Hr), 18471006, krfulica (Hr), Šulek, B., 18791256, ledinčica (Hr), Šulek, B., 18791256, ledinka (Hr), Šulek, B., 18791256, margalitjenica (Hr), Šulek, B., 18791256, margeta (Hr), Šulek, B., 18791256, marjetica (Hr), Šulek, B., 18791256, milica (Hr), Šulek, B., 18791256, obarnić (Hr), Šulek, B., 18791256, obična tratinčica (Hr), Domac, R., 19944, oročica (Hr), Šulek, B., 18791256, ovčica (Hr), Šulek, B., 18791256, pještica (Hr), Šulek, B., 18791256, riglec (Hr), Šulek, B., 18791256, rigleček (Hr), Šulek, B., 18791256, tratinčica (Hr), Pahlow, M., 19897748, tratinščica (Hr), Šulek, B., 18791256, tratnica (Hr), Šulek, B., 18791256, trutrica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.