Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Buphthalmum salicifolium L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Buphthalmum (volujac (Hr), Nikolić, T., 201912707, volujac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 904 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Buphthalmum grandiflorum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Buphthalmum salicifolium ssp. grandiflorum (L.) Ces., sinonim (s), Cattaneo, Not. Nat. Civ. Lombardia 1: 302. 1844 , Buphthalmum salicinum H. J. Coste, nomen illegitimum (n. illeg.), H. J. Coste, Fl. Descr. France 2. 1903.

Common names: vrbolistni volujac (Hr), Nikolić, T., 201912707, velecvjetni volujac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, volujac (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrbolistni volujac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žuti volujac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.