Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Calamintha grandiflora (L.) Moench

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Calamintha (metva (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorska metvica (Hr), Domac, R., 19944, marulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Methodus 408 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Conrad Moench

Synonyms: Clinopodium grandiflorum (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 515. 1891 , Melissa grandiflora L., sinonim (s) , Satureja grandiflora (L.) Scheele, sinonim (s)

Common names: velecvjetna metva (Hr), Nikolić, T., 201912707, velecvjetna gorska metvica (Hr), Domac, R., 19944, velecvjetna marulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.