Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carlina vulgaris L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carlina (kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babulnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljavac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kravljak (Hr), Domac, R., 19944, siriška (Hr), Šulek, B., 18791256, veprovac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 828 [1231] (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Carlina rhodopaea Formánek, sinonim (s), Formánek in Verh. Naturf. Vereins Brünn 36. 1898. , Carlina semiamplexicaulis Formánek, sinonim (s), Formánek in Österr. Bot. Z. 40. 1890. , Carlina striata Formánek, sinonim (s), Formánek in Verh. Naturf. Vereins Brünn 37. 1899. , Carlina taurica Klokov, sinonim (s), Klokov in Visjulina, Fl. URSR 11. 1962. , Carlina vulgaris ssp. vulgaris, sinonim (s)

Common names: obični kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, obični kravljak (Hr), Domac, R., 19944, trepavasti kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.