Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Diphasiastrum complanatum (L.) Holub

Order: Lycopodiales Bercht. et J. Presl

Family: Lycopodiaceae (crvotočine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Diphasiastrum (crvotočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Preslia 47: 108 (1975)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Diphasiastrum complanatum (L.) Holub, sinonim (s), Preslia 47: 108. 1975 , Diphasiastrum complanatum ssp. complanatum, sinonim (s) , Diphasiastrum wallrothii H. P. Fuchs, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 9: 13 (1963) , Diphasium anceps (Wallr.) A. Löve et D. Löve, sinonim (s), Nucleus 1: 7 (1958) , Diphasium complanatum (L.) Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 54: 64 (1944) , Lycopodium anceps Wallr., sinonim (s), Linnaea 14: 676 (1841) , Lycopodium complanatum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 1104 (1753) , Lycopodium complanatum ssp. anceps (Wallr.) Asch., sinonim (s), Asch. et Graebn., Syn. Mitteleur. Fl. 1: 155 (1896)

Common names: plosnata crvotočnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, plosnata crvotočina (Hr), Nikolić, T., 19943276, spljoštena crvotočina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.