Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudognaphalium luteoalbum (L.) Hilliard et B. L. Burtt

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pseudognaphalium (pabusina (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 82: 206 (1981)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Olive Mary Hilliard3. Brian Laurence (`Bill') Burtt

Synonyms: Gnaphalium luteoalbum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 851 (1753) "luteo-album"

Common names: žutobijela pabusina (Hr), Nikolić, T., 201912707, žutkastobiela runolistka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žutobijela smilika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.