Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Inula helenium L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Inula (oman (Hr), Nikolić, T., 201912707, bušinak (Hr), Horvatić, S., 19541819, oman (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 881 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aster hellenium Scop., sinonim (s) , Corvisaria helenium Mérat, sinonim (s)

Common names: pravi oman (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljikava zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, injola (Hr), Šulek, B., 18791256, koren kravski (Hr), Šulek, B., 18791256, korien veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, lepuh (Hr), Šulek, B., 18791256, obratiš (Hr), Pahlow, M., 19897748, oman (Hr), 18471006, oman pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, oman veliki (Hr), Pahlow, M., 19897748, ovlika (Hr), Šulek, B., 18791256, ovnak (Hr), 18471006, pravi oman (Hr), Domac, R., 19944, tusti koren (Hr), 18471006, veli koren (Hr), Šulek, B., 18791256, veliko zelje (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.