Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lycopodiella inundata (L.) Holub

Order: Lycopodiales Bercht. et J. Presl

Family: Lycopodiaceae (crvotočine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lycopodiella (crvotočinka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Preslia 36: 21 (1964)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Lepidotis incurva Opiz, sinonim (s), Kratos 4: 15 (1819) , Lepidotis inundata (L.) Boerner, sinonim (s), Fl. Deutsche Volk: 285 (1912) , Lepidotis inundata (L.) Opiz., sinonim (s) , Lepidotis inundata (L.) P. Beauv., sinonim (s), Mag. Encycl. 9(5): 479 (1804) , Lycopodium inundatum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Lycopodium palustre Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franc. 1: 32 (1779)

Common names: cretna crvotočinka (Hr), Nikolić, T., 201912707, cretna crvotočina (Hr), Domac, R., 19944, barjanski, kalužni blatec (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404, barski blatec (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.