Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nepeta cataria L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Nepeta (mašnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorka metvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, mačja metvica (Hr), Domac, R., 19944, mačjameta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 570 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Nepeta cataria var. cataria, sinonim (s) , Nepeta cataria var. citriodora, sinonim (s) , Nepeta citriodora Becker, nomen illegitimum (n. illeg.), (1828) non Dumort. 1827 , Nepeta laurentii Scunen, sinonim (s)

Common names: mačji mašnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, aranzada (Hr), Šulek, B., 18791256, mačja meta (Hr), Šulek, B., 18791256, mačja metvica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mačja trava (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica gorka (Hr), 18471006, metvica planinska (Hr), Šulek, B., 18791256, nedva (Hr), Šulek, B., 18791256, prava mačja metvica (Hr), Domac, R., 19944, sieda mačjameta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trava macina (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje mačje (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje mačkino (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.